top of page
Search
  • Antsu

Valokuvanäyttely - Photo exhibition Kypros - Cyprus

Yhdistyksemme oli mukana järjestämässä Kypros-aiheista valokuvanäyttelyä Faces-Festivaaleilla 30.07 - 07.08. 2021 Gallery Fix-huset Karis - Karjaa. Saamamme palaute on ollut positiivistä, sekä Kyproksen että yhdistyksemme näkyvyys alueen medioissa runsasta. Mukana oli kuvaajat Päivi Vuorinen “Doors of Cyprus” ja Teuvo Tikkanen “Olin kerran Kyproksella”. Päivi on käynyt säännöllisesti Kyproksella jo yli 20 vuotta ja Teuvo lähti Kyprokselle heti kun mahdollista. Hän oli2JK:n joukkueenjohtaja ja Nikosiassa 1JK:n varapäällikkö, yliluutnantti. Harrastaa valokuvausta.

Näyttely oli mielenkiintoinen ja sisälsi kuvia 70-luvulta tähän päivään. Alla nähtävissä osa kuvista. Oletko kiinnostunut näyttelystä tai ehkäpä haluat sen johonkin galleriaan tai tapahtumaan, niin ota yhteyttä.Tässä linkki tapahtumaan ja Faces Festival

66 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page