top of page
Search
  • Antsu

Pikkujoulu tunnelmia 2015


Suomi-Kypros yhdistyksen pikkujoulut vietettiin kyläjuhlien tyyliin, Opa, Opa, Ώπα Ώπα!! Pöydässä oli tarjolla aitoja kyproslaisia herkkuja ja juomia.

Mukavan yhdessäolon lisäksi keskusteltiin menneistä ja tulevista tapahtumista sekä suunniteltiin uusia. Paikalla oli paljon uusia, mukavia tuttavuuksia ja puheensorina oli kunnon kyproslaista mallia. Seuraava projekti on jo 13.12.2015 klo 10:00 Seurasaaren joulupolulla, jolloin koristellaan Suomi- Kypros yhdistyksen oma joulukuusi. Tämä yhteistyössä Ystävyysseurojenliiton kanssa.

Tule mukaan koristelemaan, tehdään siitä meidän näköinen. Tammikuun iso projekti meille on taas "Matkamessut" tammikuussa ja siellä olemme auttamassa Kyproksen Matkailutoimistoa (CTO) heidän osastollaan. Sinnekin voit tulla meitä moikkaamaan. Vielä kerran kiitos kaikille mukana olleille.


25 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page